Anadolu Lisesi

BİREYSEL ÖĞRENME MODELİ

BİREYSEL ÖĞRENME MODELİ TYT-AYT’DE ÇEYREK ASIRLIK “MEDENİYET” TECRÜBESİ

Medeniyet Okulları olarak; tecrübesi, deneyimi, uzman kadrosu ve sınavlara hazırlık sistemi ile sınav endişesi yaşamadan öğrencilerimizi hayata ve sınavlara hazırlamaktayız.

EĞİTİMDE MEDENİYET SİSTEMİ

Medeniyet’te 12.sınıflar için okullar ağustos ayının son haftası açılır. Yaz tatilinde verilen ödevlerin kontrollerinin ardından eksiklikler giderildikten sonra deneme sınavları ile sınav hazırlıklarına başlanılır.

11. SINIFTA TYT’Yİ BİTİRİYORUZ…

Öğrencilerimizin son sene sınav kaygısını ve yükünü azaltmak adına uzman, deneyimli ve tecrübeli kadromuzun yanında, akıllı tahta uygulamalarımız, birebir etütlerimiz ile 11. Sınıfta TYT’yi bitiriyoruz.

HAFTADA 48 SAAT DERS + 6 SAAT ETÜT VE SORU ÇÖZÜMÜ + 2 HAFTADA BİR DENEME SINAVI İLE MEDENİYET AİLESİ YANINIZDA

HAFTALIK DERS DAĞILIMI ŞU ŞEKİLDE GERÇEKLEŞİR:

12.SINIF TÜRKÇE MATEMATİK(TM) ÖĞRENCİLERİ HAFTALIK DERS SAATLERİ

12.SINIF SAYISAL(SAY) ÖĞRENCİLERİ HAFTALIK DERS SAATLERİ

12 SAAT

MATEMATİK

12 SAAT

MATEMATİK

10 SAAT

TÜRKÇE

6 SAAT

FİZİK

4 SAAT

GEOMETRİ

6 SAAT

KİMYA

4 SAAT

COĞRAFYA

6 SAAT

BİYOLOJİ

4 SAAT

TARİH

4 SAAT

GEOMETRİ

4 SAAT

FİZİK

8 SAAT

TÜRKÇE

4 SAAT

KİMYA

3 SAAT

TARİH

4 SAAT

BİYOLOJİ

3 SAAT

COĞRAFYA

2 SAAT

FELSEFE

 

 

 

 

 

 

SİZLER İÇİN CUMARTESİ YARIM GÜN OKULDAYIZ…

12. sınıfta hafta içindeki yoğun tempo, hafta sonu cumartesi günü de devam etmektedir. Dersler devam eder ve öğrenci eksikleri giderilip ölçme değerlendirme yapıldıktan sonra tam öğrenmeyi gerçekleştiririz.

CLASSROOM İLE BİRE BİR ÖĞRENCİ TAKİP SİSTEMİNİN YANINDA

EĞİTİM KOÇLUĞU VE REHBERLİK SİSTEMİ

Medeniyet Okulları olarak öncelikli amacımız öğrencilerimizi hayata hazırlarken sadece akademik olarak değil aynı zamanda ahlaki ve sosyal düzeyde veliyi de işin içine katarak veliyi online olarak süreçten haberdar etmek, bu sayede öğrencinin moral ve motivasyonu da en üst düzeyde tutmaktır.

Akademik takipte öğrencinin yanlış yaptığı ya da yapamadığı sorular analiz edilerek konu anlatımları, bire bir etütler ile öğrenci takibi yapılırken Bireysel Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Hizmetleri ile de ailenin bu süreçte öğrencimize destek olması adına kişiye özel yönlendirme ve bilgilendirme çalışmaları yapılır.

Sınav stresinin azaltılması, kaygıların ortadan kalkması, içsel motivasyonun yüksek tutulması ve kariyer planlaması adına öğrencilerimize hem toplu hem bire bir rehberlik hizmeti sağlayarak rehberlik alanı sürekli canlı tutulur.

MESLEKİ KARİYER GÜNLERİMİZ İLE ÖĞRENCİLERİMİZİN YANINDAYIZ

Okulumuzun rehberlik birimi öğrencilerimizi doğru bilgilere doğru kişilerden ulaşması adına her ay Mesleki Kariyer Günü’nde bir mezunumuz ile bir araya getirir. Mezunlarımız, yeni mezun olacak öğrencilerimizle görüşerek onlara istedikleri meslekleri kazanma yolunda neler yapacaklarına dair bilgi paylaşımında bulunur ve öğrencilerimizin merak ettikleri sorular cevaplandırılır.

ÜNİVERSİTE ZİYARETLERİMİZ

Öğrencilerimizin içsel motivasyonunu sürekli canlı tutmak ve içinde bulunacakları öğretim ortamlarını önceden görmelerini sağlamak adına ülkemizin saygın üniversitelerine geziler düzenlenir. Öğrencilerimiz  gezi sırasında kampüsleri, derslikleri görme imkanı sağlarlar. Aynı zamanda akademisyenlerden de hayallerindeki meslek hakkında detaylı bilgi alma fırsatı bulurlar.